Pārbaudes laikā var uzteikt darbu trīs dienas iepriekš

J
jautā:
05. jūlijā, 2024
Alberts

Labdien! Es pārbaudes laikā uzrakstīju atlūgumu, norādot, ka darba attiecības pārtraucu pēc mēneša. Ja es pārdomāju, vai man ir tiesības uzrakstīt jaunu uzteikumu, pārtraucot darba attiecības trīs dienu laikā? Paldies!

A
atbild:
15. jūlijā, 2024
Zaida Kalniņa
LV portāls

Pārbaudes laikā darba devējs pārliecinās par to, vai darbinieks atbilst viņam uzticētā darba veikšanai un var turpināt darba attiecības, savukārt darbinieks pārliecinās, vai vēlas darba attiecības turpināt arī pēc pārbaudes beigām. Pārbaudes termiņa laikā atbilstoši Darba likuma 47. panta pirmajai daļai abām pusēm – gan darba devējam, gan darbiniekam – ir tiesības rakstveidā uzteikt darba līgumu trīs dienas iepriekš

Turklāt, uzsakot darba līgumu pārbaudes laikā, nevienai no pusēm nav pienākuma norādīt uzteikuma iemeslu.

Darba devējam bija jānorāda jums, ka pārbaudes laikā uzteikuma termiņš ir trīs dienas.

Jums ir tiesības darba devējam iesniegt jaunu uzteikumu, atsaucoties uz Darba likuma 47. panta pirmo daļu.

Vairāk informācijas par pārbaudes laiku varat iegūt LV portāla skaidrojumā Pārbaudes laiks darba attiecībās – kas darbiniekam jāzina.