Labdien! Es dzīvoju daudzdzīvokļu ēkā, kurā daļa no nekustamajiem īpašumiem pieder pašvaldībai. Viens no pašvaldības īpašumiem (dzīvoklis) tika piešķirts personai, kura atrodas sociāli atbalstāmajā grupā un kurai bija izveidojušies parādi. Ar tiesas lēmumu parādu dēļ konkrētā persona tika izlikta no dzīvokļa. Tagad (pēc gada) domes sēdē tika pieņemts lēmums minētajai personai atkārtoti piešķirt to pašu dzīvokli, kaut arī parādi nav atmaksāti. Kā tas var būt, ka pēc tiesas lēmuma par izlikšanu personai atkārtoti tiek piešķirts dzīvoklis, par kuru bija izveidots parāds, un tā atmaksa nav veikta?
Pašvaldība Dzīvokļa īpašuma likuma izpratnē ir tāds pats īpašnieks kā citi īpašnieki. Šajā gadījumā pašvaldība savu dzīvokli izīrē. Savukārt Dzīvokļa īpašuma likums noteic, ka dzīvokļa īpašniekam, tātad pašvaldībai, ir jānorēķinās par visiem saņemtajiem pakalpojumiem. Ja pašvaldība ir uzkrājusi parādus, tie būtu jāpiedzen mājas pārvaldniekam.
Dzīvojamo māju pārvaldīšanas likuma 17.4 pants nosaka:
“Pakalpojuma sniedzēja pienākums ir kontrolēt dzīvojamās mājas īpašnieka maksājumus par sniegto pakalpojumu. Maksājumu kontrole ietver pienākumu:
Viena kalendāra mēneša ietvaros sniedzam 300 e-konsultācijas.
Tā kā limits ir sasniegts, jautājumu varēsi iesniegt, sākot no nākamā mēneša 1.dienas.
Iespējams, ka atbilde uz līdzīgu jautājumu jau ir sniegta, tāpēc izmanto e-konsultāciju meklētāju!