Lasīšanai: 1 minūte

Darba pienākumu nepildīšana var būt iemesls uzteikumam

J
jautā:
13. jūnijā, 2024
Velga

Labdien! Strādāju tirdzniecībā, mums ir jāpiepārdod dažādas preces. Slepenais pircējs pārbauda, vai es to daru. Vai mani var atlaist no darba, ja es to nedaru?

A
atbild:
19. jūnijā, 2024
Zaida Kalniņa
LV portāls

Darba devējs var uzteikt darba līgumu, tikai pamatojoties uz Darba likumā (DL) noteiktajiem iemesliem. Tie ir uzskaitīti DL 101. panta pirmajā daļā.

Vairāk par darba devēja uzteikumu lasiet skaidrojumā Darba devēja uzteikums – kad var un kad nevar atlaist no darba.

Pēc jūsu jautājumā sniegtās informācijas, darba devējam var būt pamats izteikt jums uzteikumu, atsaucoties uz jūsu kā darbinieka uzvedību – darbinieka vaina darba pienākumu nepildīšanā, kas negatīvi ietekmē darba izpildi.

Uzteikuma pamatojumā tādā gadījumā būtu norādīts Darba likuma 101. panta pirmās daļas 1., 2., 3., 4. vai 5. punkts. Jāpiebilst, ka darba devējam ir pienākums iepriekš prasīt no darbinieka septiņu dienu laikā sniegt rakstisku paskaidrojumu par savu uzvedību.