Lasīšanai: 1 minūte

Bērna kopšanas atvaļinājuma ilgums

J
jautā:
27. maijā, 2024
Alise

Labdien! Vēlos saprast par BKA ilgumu, jto ņemu uz 18 mēnešiem, izmantojot arī nenododamo daļu. Kad man būtu jāatgriežas darbā, ja BKA sākas 24. jūlijā?

A
atbild:
30. maijā, 2024
Zaida Kalniņa
LV portāls

Vecāku pabalsta nenododamā daļa nav saistīta ar darba devēja piešķirto bērna kopšanas atvaļinājumu. BKA piešķir darba devējs atbilstoši darbinieka izvēlei par izmantojamo laiku. Darba likuma 156. pants paredz, ka maksimālais minētā atvaļinājuma izmantošanas ilgums ir pusotrs gads jeb 18 mēneši. Bērna māte visbiežāk to prasa ar dienu, kad noslēdzies dzemdību atvaļinājums. Ja BKA jums potenciāli sāksies ar šī gada 24. jūliju, tad darbā būs jāatgriežas 2025. gada 25. janvārī.

Vairāk par BKA varat uzzināt LV portāla skaidrojošajā infografikā “Bērna kopšanas atvaļinājuma piešķiršana un izmantošana”.