Bērna kopšanas atvaļinājuma izmantošanas maksimālais ilgums – 18 mēneši

J
jautā:
20. maijā, 2024
Maija

Labdien! Ir neskaidrība, kad atgriezties darbā pēc BKA. Bērns dzimis 03.01.2023. BKA sākās ar 01.03.2023. (uz 19 mēnešiem). Neesmu pārliecināta, vai iesniegumu darbavietai uzrakstīju pareizi.

A
atbild:
30. maijā, 2024
Zaida Kalniņa
LV portāls

Bērna kopšanas atvaļinājumu (BKA), kā to paredz Darba likuma 156. pants, darbiniekam piešķir darba devējs, un šī atvaļinājuma izmantošanas ilgums nav mainījies – 18 mēneši.

Uz 19 mēnešiem pēc jūsu izvēles atbilstoši jaunajai kārtībai, kas ir spēkā no 2023. gada, ir piešķirts vecāku pabalsts, ko apmaksā VSAA.

Ja pēc dzemdību atvaļinājuma noslēgšanas darba devējs ir piešķīris jums BKA no 01.03.2023 un esat izvēlējusies maksimālo pusotra gada termiņu, tad BKA jums noslēgsies 01.09.2024 un darbā ir jāatgriežas 02.09.2024.

Vairāk informācijas par BKA iegūsiet LV portāla skaidrojošajā infografikā “Bērna kopšanas atvaļinājuma piešķiršana un izmantošana”.