Lasīšanai: 1 minūte

Neizmantotā atvaļinājuma kompensācija pienākas arī par dažiem darba attiecību mēnešiem

J
jautā:
15. maijā, 2024
Ināra

Darbavietā sāku strādāt 2024. gada 5. janvārī. Nostrādāju līdz 2024. gada 15. maijam. Vai man pienākas atlīdzība par neizmantotajām astoņām atvaļinājuma dienām? Esmu pensionāre.

A
atbild:
29. maijā, 2024
Zaida Kalniņa
LV portāls

Jā, protams, jums pienākas nostrādātajam laikam proporcionāla neizmantotā atvaļinājuma kompensācija. Darba likuma 149. panta piektā daļa noteic, ka ikgadējā apmaksātā atvaļinājuma atlīdzināšana naudā nav pieļaujama, izņemot gadījumus, kad darba tiesiskās attiecības tiek izbeigtas un darbinieks ikgadējo apmaksāto atvaļinājumu nav izmantojis.

Apstāklim, ka esat pensionāre, nav nozīmes kompensācijas izmaksā, ja darba attiecības tiek izbeigtas. Ja darba devējs šo kompensāciju jums nav izmaksājis, tad jūs esat tiesīga vērsties pie viņa rakstveidā un lūgt to izmaksāt.