TĒMA: Mājoklis

Kurā zonējumā atrodas Stokholmas iela

J
jautā:
06. martā, 2024
Ādolfs

Jaunie noteikumi, ko pieņēma Rīgas dome, aizliegs uzstādīt gāzes katlus pēc 2030. g. ar atļauju, kas saņemta līdz 2025. g. Kurā zonā pēc teritoriālā zonējuma siltumenerģijas ražošanas veida izvēles atrodas Stokholmas iela Mežaparkā?

A
atbild:
08. martā, 2024
Rīgas dome
Mārtiņš Vilemsons, Ārējās komunikācijas nodaļas vadītāja p. i.

Stokholmas iela, Rīgā, atrodas zonējuma III zonā, kas apstiprināta ar saistošajiem noteikumiem “Par teritoriālajām zonām siltumapgādes veida izvēlei un prasībām siltumapgādes sistēmas iekārtu izvēlei”.

Gāzes apkures atļauju izsniegšanas termiņš saskaņā ar apstiprinātajiem noteikumiem ir līdz 2026. gada 1. janvārim. Minētie noteikumi, zonu kartes un AS “Rīgas siltums” kartes ir publicētas Mājokļu un vides departamenta tīmekļvietnē šeit.

Arī zonējuma III zonā noteikta prioritārā secība apkures sistēmas iekārtas izvēlei, zemākas prioritātes risinājums ir atļauts, ja augstākās prioritātes risinājuma izmantošana nav tehniski un ekonomiski pamatota. Ir noteikta šāda iekārtu prioritāte:

  1. bezemisijas apkures iekārtas vai centralizētā siltumapgāde;
  2. cietās biomasas apkures iekārtas;
  3. gāzes apkures iekārtas.