Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Mājoklis

Balkona aizstiklošana

J
jautā:
01. augustā, 2024
Santa

Labdien! Es vēlos balkonu pasargāt no nokrišņiem. Vai ir kādas iespējas balkona aizvēršanai bez saskaņošanas būvvaldē? Paldies!

A
atbild:
02. augustā, 2024
Inese Helmane
LV portāls
Rīgas dome
Tatjana Smirnova, Komunikācijas pārvaldes Ārējās komunikācijas nodaļas projektu koordinatore

Ņemot vērā, ka balkons ir atklāts no trim pusēm un tikai viena mala piekļaujas mājas ārsienai, bet pārējās ir norobežotas ar apmali, katra situācija, kas attiecas uz balkonu atjaunošanu un aizstiklošanu, jāvērtē individuāli. Balkonu aizstiklošanai visbiežāk jāizstrādā būvprojekts ēkas pārbūvei, jo gandrīz visos gadījumos tā aizstiklošanai nepieciešams pastiprināt ēkas būvkonstrukcijas. Šādos gadījumos būvdarbi veicami vienlaikus visai ēkai, kā arī nav iespējami individuāli risinājumi.

Lai noskaidrotu detalizētas atbildes uz visiem jautājumiem, ieteicams vērsties savas pašvaldības būvvaldē.