Ko darīt, ja kaimiņa rīcības dēļ nodarīti zaudējumi dārzam

J
jautā:
03. martā, 2024
Zane

Labdien! Kur vērsties ar problēmu par kaimiņu rīcību, kad uz cita īpašuma tiek pludināts ūdens, līdz ar to dārzs ir applūdis? Ūdens tiek sūknēts no pagraba vai tamlīdzīgi un caur sētu uz mūsu īpašumu pa cauruli tiek nopludināts no vairākām vietām. Vai ir pārkāptas mūsu tiesības un notikusi apzināta īpašuma bojāšana?

A
atbild:
06. martā, 2024
Sandis Zellis
jurists

Šādas situācijas vispirms ir savstarpēji pārrunājamas ar kaimiņu. Ja jūsu īpašumam (augiem, augsnei) appludināšanas dēļ nodarīti kādi zaudējumi, tad jums ir tiesības lūgt kaimiņu brīvprātīgi kompensēt nodarītos zaudējumus vai iesniegt pieteikumu apdrošinātājam, ja īpašumam ir civiltiesiskā apdrošināšana.

Ja kaimiņš atsakās brīvprātīgi kompensēt radušos zaudējumus vai kā citādi palīdzēt atjaunošanas darbos, tad jums ir tiesības vērsties vispārējās jurisdikcijas tiesā ar prasības pieteikumu par kaitējuma atlīdzināšanu. Šādā gadījumā svarīgi iegūt arī kādus pierādījumus par nodarītajiem zaudējumiem, tādēļ šobrīd būtu nepieciešams vismaz nofotografēt savu un kaimiņa īpašumu.

Vairāk par prasības celšanu tiesā varat uzzināt LV portāla skaidrojumā.