Lasīšanai: 1 minūte

Vai nepieciešams paskaidrojuma raksts jumta seguma nomaiņai

J
jautā:
11. augustā, 2024
Sarmīte

Vienstāva dzīvojamā māja 73 m2. Vēlamies mainīt jumta segumu, neveicot pārbūvi. Vai nepieciešams paskaidrojuma raksts būvvaldei? Paldies!

A
atbild:
12. augustā, 2024
Rīgas dome
Pilsētas attīstības departaments

Vienstāva ēka ar platību 73 m2 ir otrās grupas ēka, to paredz Ministru kabineta noteikumu Nr. 500 “Vispārīgie būvnoteikumi” 1. pielikums. Būvniecības ieceres dokumenti (t. sk. paskaidrojuma raksts) otrās grupas viena vai divu dzīvokļu dzīvojamās ēkas jumta ieseguma atjaunošanai vai nomaiņai nav nepieciešams. To nosaka Ministru kabineta noteikumu Nr. 529 “Ēku būvnoteikumi” 7.4.6. apakšpunkts.

Izņēmums: ja ēka ir kultūras piemineklis, būvniecības dokumentācija ir nepieciešama.