E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 31609
Lasīšanai: 2 minūtes

Dzīvokļa īpašuma pārbūve

J
jautā:
01. februārī, 2024
Sanita

Labdien! 2000. gadā 119. sērijas dzīvoklī balkons (bez saskaņošanas) tika pārveidots par koridora paplašinājumu. Tagad dzīvokli vēlamies pārdot. Kā rīkoties, lai viss būtu oficiāli?

A
atbild:
05. februārī, 2024

Sākotnēji jums ir jāvēršas vietējā būvvaldē ar iesniegumu par būvniecības ieceres realizēšanu. Saņemot uz būvniecību attiecināmos tehniskos noteikumus, jāvēršas arhitektu birojā, kur tiks sakārtoti būvniecības iecerei atbilstošie dokumenti.

Vēršam uzmanību, ka saskaņā ar Dzīvokļa īpašuma likuma 4. pantu kopīpašumā esošajā daļā ietilpst: dzīvojamās mājas un tās ārtelpu (galeriju, balkonu, lodžiju, terašu) ārējās norobežojošās konstrukcijas (tai skaitā sienas, arhitektūras elementi, jumts, koplietošanas telpu logi un durvis, arī ārdurvis); iekšējās slodzi nesošās konstrukcijas (tai skaitā nesošās sienas un kolonnas, kā arī atsevišķos īpašumus norobežojošās sienas); starpstāvu pārsegumi (tai skaitā siltuma un skaņas izolācijas slāņi); koplietošanas telpas (tai skaitā bēniņi, kāpņu telpas, pagrabtelpas); dzīvojamo māju apkalpojošās inženierkomunikāciju sistēmas, iekārtas un citi ar dzīvojamās mājas ekspluatāciju saistīti funkcionāli nedalāmi elementi, kas nepieder pie atsevišķā īpašuma (tai skaitā atsevišķā īpašuma robežās esošie sildelementi, ja to funkcionālā darbība ir atkarīga no kopīpašumā esošajām inženierkomunikācijām).

Ja būvniecības iecere skar kopīpašumā esošo daļu, tad, lai patvaļīgo būvniecību novērstu (legalizētu), jums nepieciešama dzīvokļu īpašnieku kopības piekrišana.

Labs saturs
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Šomēnes iespējams uzdot vēl 116 jautājumus. Vairāk par e‑konsultāciju sniegšanu
Iepazīsti e-konsultācijas