Lasīšanai: 1 minūte

Laulātā piekrišana, dāvinot īpašumu

J
jautā:
11. janvārī, 2024
Rihards

Ja vēlos uzdāvināt savam bērnam īpašumu, kas zemesgrāmatā ir uz mana vārda, vai man ir nepieciešama laulātā partnera piekrišana?

A
atbild:
01. martā, 2024

Ja, slēdzot dāvinājuma līgumu, dāvinātājs ir reģistrētā laulībā, bet nekustamais īpašums ietilpst laulāto kopmantā, darījumam nepieciešama otra laulātā piekrišana. To izsaka rakstveidā, apliecinot pie notāra. Visiem notāriem ir pieeja Iedzīvotāju reģistram, kurā tiek norādīti arī fakti par laulības esamību.

Laulātā piekrišana nav nepieciešama šādos gadījumos:

  • ja nekustamais īpašums iegūts pirms laulības noslēgšanas;
  • ja nekustamais īpašums iegūts bezatlīdzības ceļā, piemēram, kā mantojums vai dāvinājums;
  • ja starp laulātajiem ir noslēgts laulības līgums par visas mantas šķirtību.