Sveiki! Kā rīkoties, ja, manuprāt, ģimenes ārsts ir pārkāpis noteikumus, neizrakstot konkrētus izmeklējumus, kā rezultātā vēlāk radušās smagas veselības problēmas? Ārsts ir aizgājis pensijā. Kā rīkoties tālāk? Vai man vērsties Veselības inspekcijā vai Ārstniecības riska fondā? Ja Veselības inspekcija izvērtēs veselības aprūpes kvalitāti un atklās pārkāpumus, vai pensionētais ārsts tiks informēts par savu pārkāpumu? Vai Veselības inspekcija varēs izteikt brīdinājumu vai pieņemt lēmumu par administratīvā naudas soda piemērošanu ārstniecības personai, kura vairs nav darba attiecībās?
Pacientu tiesību likuma 18. panta trešā daļa noteic, ka šajā likumā noteikto tiesību vai no tām izrietošo ar ārstniecību saistīto interešu aizstāvēšanai persona normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā ne vēlāk kā divu gadu laikā no tiesību vai interešu aizskāruma dienas ir tiesīga iesniegt sūdzību Veselības inspekcijā normatīvajos aktos noteikto un nepieciešamo darbību veikšanai.
Ja minētais periods (divi gadi) vēl nav beidzies, Veselības inspekcija aicina sagatavot iesniegumu, kurā ir norādīts konkrētais ārsts, aprakstīta situācija, kas rada aizdomas par iespējami nekvalitatīvi sniegtu veselības aprūpes pakalpojumu. Veselības inspekcija veiks pārbaudi un savā kompetencē ietilpstošās darbības atbilstoši konstatētajam.
Viena kalendāra mēneša ietvaros sniedzam 300 e-konsultācijas.
Tā kā limits ir sasniegts, jautājumu varēsi iesniegt, sākot no nākamā mēneša 1.dienas.
Iespējams, ka atbilde uz līdzīgu jautājumu jau ir sniegta, tāpēc izmanto e-konsultāciju meklētāju!