E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 30417
Lasīšanai: 2 minūtes

Nakts darbs nozīmē strādāt ilgāk par divām stundām

J
jautā:
10. septembrī, 2023
Igors - Krieva

Sveicināti! Jautājums par darbu nakts stundās.
Cik saprotu, par darbu nakts stundās darba devējs nemaksā, ja ir nostrādātas divas stundas laikposmā no 22.00 līdz 6.00.
Ja es nostrādāju 2,5 stundas un samaksa ir noteikta par stundu darbu, vai darba devējam ir pienākums maksāt samaksu par nostrādātajām nakts stundām?

A
atbild:
12. septembrī, 2023
Zaida Kalniņa
LV portāls

Darbiniekam, kurš strādā nakts laikā, ir tiesības saņemt piemaksu par nakts darbu saskaņā ar Darba likuma 67. pantu, kas nosaka: “Darbinieks, kas veic nakts darbu, saņem piemaksu ne mazāk kā 50 procentu apmērā no viņam noteiktās stundas vai dienas algas likmes, bet, ja nolīgta akorda alga, – piemaksu ne mazāk kā 50 procentu apmērā no akorddarba izcenojuma par paveiktā darba daudzumu.”

Saskaņā ar Darba likuma 138. panta pirmo daļu nakts darbs ir ikviens darbs, ko veic nakts laikā vairāk nekā divas stundas. Ar nakts laiku saprotams laikposms no plkst. 22.00 līdz 6.00.

Praksē, piemēram, ja darbinieka darba laikā ietilpst darbs no plkst. 22.00 līdz 24.00, tad šīs stundas netiks uzskaitītas kā nakts darba stundas. Tāpat arī tad, ja darbs sākas plkst. 4.00, periodā no plkst. 4.00 līdz 6.00 nostrādātais laiks netiks apmaksāts kā nakts darbs. Nakts darbam ir jābūt ilgākam par divām stundām periodā no plkst. 22.00 līdz 6.00.

Savukārt 138. panta otrā daļa paredz, ka nakts darbinieks ir darbinieks, kurš parasti veic nakts darbu saskaņā ar maiņu grafiku laikā no plkst. 22.00 līdz 6.00 vairāk nekā divas stundas vai vismaz 50 dienas kalendāra gadā.

Ja darbinieks ir strādājis nakts darbu ilgāk par divām stundām, darba devējam šis laiks ir jāapmaksā kā nakts darba laiks ar attiecīgu piemaksu.

Labs saturs
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Līdz mēneša beigām iesniegt e-konsultāciju vairs nav iespējams. Vairāk par e-konsultāciju sniegšanu
Iepazīsti e-konsultācijas