Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Mājoklis

Ko var turēt koplietošanas platībā

J
jautā:
14. augustā, 2023
Nora

Labdien! Mums ar kaimiņu koplietošanā ir 30 m2. Vai kāds no mums var turēt, ja otrs iebilst, divus automašīnu akumulatorus un 20 gadus vecu cepeškrāsni? Mums abiem ir ieeja mājā no koplietošanas telpas. Vai ir kāds attālums (cm vai m), kas nosaka, ka viens nevar pļaut, staigāt pie lieveņa vai gar logu, ja otrs to nevēlas? Paldies!

A
atbild:
22. augustā, 2023
Rīgas Stradiņa universitātes Sociālo zinātņu fakultāte
Inga Kudeikina, Dr. iur., asociētā profesore

Neviens likums neaizliedz īpašniekam (kopīpašniekam) turēt savas personiskās mantas savā īpašumā vai staigāt gar logu u. tml. Šie jautājumi jārisina, kopīpašniekiem vienojoties. Ne visas attiecības regulē un var noregulēt tiesību normas, pastāv arī pieklājības normas u. tml.