E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 29879
Lasīšanai: 3 minūtes
1
1

Vai parādsaistības var būt darba līguma uzteikuma pamatojums

J
jautā:
12. jūlijā, 2023
Kārlis

Labdien! Ārzemju resursos par šo ir daudz informācijas, taču Latvijas publiskajā telpā īsti nekas nav atrodams. Kā nenomaksāti parādi, kuri atrodas pie parādu piedzinējiem, un maksātnespējas process var ietekmēt darba attiecības? Vai tās var tikt likumīgi pārtrauktas no darba devēja puses, uzsverot to kā pamatojumu darba uzteikumam?
Nesen biju darba meklējumos, veiksmīgi izgāju atlases procesu darbam bankā (darbs nebija saistīts ar tiešo klientu apkalpošanu), taču, tiklīdz man tika izteikts piedāvājums uzsākt darba attiecības, nobijos to pieņemt, jo pašam ir vairāki kredīti, kas atrodas pie dažādām inkasso kompānijām, kur gan ir panākta vienošanās par ikmēneša maksājumu veikšanu, tomēr pēc pāris gadiem būs nepieciešams uzsākt maksātnespējas procesu. Atlasē aizpildīju ziņas, kuras banka ir tiesīga pārbaudīt, tostarp manus datus kredītreģistrā, lai pieņemtu lēmumu par manu kandidatūru, tādēļ jo lielāks bija mans izbrīns, ka tika izteikts piedāvājums, kaut arī man ir vairāki kredīti pie parādu piedzinēju kompānijām.
Izvēlējos strādāt citā, ar finansēm nesaistītā kompānijā, jo negribēju, lai tieku pēkšņi atlaists gadījumā, ja mani dati nav kārtīgi pārbaudīti. Vai arī mans satraukums bija veltīgs, un viss nav tik viennozīmīgi, jo piedāvājums bija patiesi labs, taču iepriekš minēto iemeslu dēļ to noraidīju.

A
atbild:
18. jūlijā, 2023
Zaida Kalniņa
LV portāls

Darba likums dod tiesības darba devējam izteikt darbiniekam uzteikumu, vienīgi pamatojoties uz apstākļiem, kas saistīti ar darbinieka uzvedību, viņa spējām vai ar saimniecisku, organizatorisku, tehnoloģisku vai līdzīga rakstura pasākumu veikšanu uzņēmumā. Darba devēja uzteikuma pamatojumi ir atrodami Darba likuma 101. panta pirmajā daļā.

Darbinieka parādsaistības vai fiziskās personas maksātnespējas process nav Darba likumā norādīto pamatojumu uzskaitījumā, lai darba devējs par to darbiniekam uzteiktu darbu. Proti, par to, ka jums ir parādsaistības, jums nevar uzteikt darbu.

Plašāka informācija par darba devēja uzteikumu ir pieejama LV portāla skaidrojumā.

Labs saturs
1
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Šomēnes iespējams uzdot vēl 157 jautājumus. Vairāk par e-konsultāciju sniegšanu
Iepazīsti e-konsultācijas