E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 29642
Lasīšanai: 2 minūtes
TĒMA: Mājoklis
1
1

Vai žoga izbūve jāsaskaņo ar kaimiņu

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
12. jūnijā, 2023
Lilita

Zemesgabals, uz kura atrodas mana māja un kaimiņienes māja, pieder pašvaldībai. Maksājam nodokli. Kaimiņiene, man nezinot, divas reizes pār nelielu drāšu žogu ir līdusi manā teritorijā un veikusi vandalismu, iznīcinot manus košumkrūmus. Viņa sabojāja arī žogu. Tika izsaukta policija un sastādīts protokols. Šādu gadījumu dēļ vēlos ierīkot jaunu dēļu žogu, kurš atrodas dziļi iekšpagalmā. Vai man ir jāprasa viņas piekrišana?

A
atbild:
13. jūnijā, 2023
Inese Helmane
LV portāls

Atbilstoši Ministru kabineta (MK) noteikumiem Nr. 500 “Vispārīgie būvnoteikumi” žogs ir 1. grupas inženierbūve. Kārtību, kādā tiek saskaņota žoga būvniecība, nosaka MK noteikumi Nr. 253 “Atsevišķu inženierbūvju būvnoteikumi”.

Žoga būvdarbiem nav nepieciešams paskaidrojuma raksts, būvniecības iesniegums vai cita būvniecības ieceres dokumentācija.

Ar savu jautājumu jums būtu jāvēršas vietējā pašvaldībā, jo, ierīkojot žogu, ir jāievēro teritorijas izmantošanas un apbūves noteikumi, kuros noteikti ierobežojumi žogu novietojumā, materiālu izvēlē, augstumā, caurredzamībā u. c.

Labs saturs
1
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Šomēnes iespējams uzdot vēl 33 jautājumus. Vairāk par e‑konsultāciju sniegšanu
Iepazīsti e-konsultācijas