Bērna kopšanas atvaļinājumu vecāki pavisam var izmantot pusotru gadu

J
jautā:
08. maijā, 2023
Solveiga

Vēlos saprast, kad man jābeidzas bērnu kopšanas atvaļinājumam, ja tas sākās 21.03.2022.? Iesniegums darba devējam ir uzrakstīts līdz 25.07.2023. Ja atvaļinājums pienākas ilgāku laiku, vai ir iespēja to pagarināt?
Turklāt tiek gaidīts nākamais bērniņš, dekrētā jādodas 23.08.2023. Vēlētos pagarināt pašreizējo bērna kopšanas atvaļinājumu līdz 22.08.2023.
Ja paliek pāri bērnu kopšanas atvaļinājuma dienas, vai drīkst tās pievienot nākamajam bērnu kopšanas atvaļinājumam?

A
atbild:
16. maijā, 2023
Zaida Kalniņa
LV portāls

Darba likuma 156.pantā ir paredzētas vecāku tiesības izmantot bērna kopšanas atvaļinājumu (BKA) ne vairāk par  pusotru gadu (18 mēnešus) vienlaidus vai pa daļām, līdz bērns ir sasniedzis astoņu gadu vecumu. Ja pašlaik jūsu iesniegumā darba devējam ir norādīts par 18 mēnešiem mazāks BKA izmantošanas periods, jums ir tiesības rakstiski vērsties pie darba devēja un lūgt BKA pagarināt par konkrētu jūsu izvēlētu periodu, vienlaikus informējot par paredzēto maternitātes (dekrēta) atvaļinājumu.  Neizmantotās BKA dienas par pirmo bērnu jums būs tiesības izmantot pēc jūsu vēlēšanās, līdz bērns sasniegs 8 gadus, rakstot iesniegumu darba devējam.