TĒMA: Mājoklis

Tiesības uz dzīvokli

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
13. martā, 2023
Pjotrs

Labdien! Mēs ar sievu un viņas mammu dzīvojam namu pārvaldei piederošā dzīvoklī. Bet ir izveidojusies situācija, ka ar sievu izšķīrāmies. Tagad nevaram vairs dzīvot kopā, taču tiek apgalvots, ka nav iespējams mainīt dzīvokli. Tomēr man laikam ir tiesības uz kādiem kvadrātmetriem. Varbūt pastāv cita iespēja nomainīt dzīvokli? Galu galā pēc maiņas dzīvoklis paliks namu pārvaldes īpašumā. Paldies!

A
atbild:
14. martā, 2023
Inese Helmane
LV portāls

Visticamāk, īrējat dzīvokli no pašvaldības, bet daudzdzīvokļu ēkas pārvaldnieks ir vietējā namu pārvalde.

Jums ar saviem jautājumiem ir jāvēršas pašvaldībā, kura varētu pateikt, kas šajā situācijā ir iespējams.

LV portāls ir skaidrojis, ka pašvaldība ir tiesīga izīrēt tai piederošu dzīvojamo telpu vienīgi likumā “Par palīdzību dzīvokļa jautājumu risināšanā” noteiktajām personām, ievērojot šā likuma un Dzīvojamo telpu īres likuma noteikumus, kā arī pašvaldības saistošos noteikumus. Pašvaldības dzīvokļi ir paredzēti konkrētām iedzīvotāju grupām – galvenokārt maznodrošinātajiem, personām ar invaliditāti, kā arī dažādās ārkārtējās situācijās.

Pašvaldības dome savos saistošajos noteikumos var noteikt arī citas personu kategorijas, kuras nav minētas likuma “Par palīdzību dzīvokļa jautājumu risināšanā” 13. un 14. pantā un kurām sniedzama palīdzība, izīrējot dzīvojamo telpu.