Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Nodokļi

Kāds ir pamatojums pensijas aplikšanai ar nodokli

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
07. martā, 2023
Gunārs

Labdien! Jau 23 gadus saņemu izdienas pensiju, no kuras maksāju iedzīvotāju ienākuma nodokli. Kāds tam ir likumīgs pamatojums? Pēc neilga laika sasniegšu pensijas vecumu. Vai tad atkal maksāšu nodokļus? Tas ir netaisnīgi! Vai man šajā jautājumā ir tiesības sūdzēties Latvijas un starptautiskajās institūcijās? Paldies!

A
atbild:
14. aprīlī, 2023

Pensija ir ienākums, no kura tiek ieturēts iedzīvotāju ienākuma nodoklis. Tas noteikts likumā “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli”.

Pensijai tiek piemērots pensionāra neapliekamais minimums. Šogad tas ir 3000 eiro gadā (500 eiro mēnesī).

Satversmes tiesa 2007. gada 8. jūnijā lietā Nr. 2007-01-01 atzina, ka pensiju aplikšana ar iedzīvotāju ienākuma nodokli atbilst Satversmei un valsts rīcība, ieturot nodokli no pensijām, ir likumīga.