TĒMA: Mājoklis

Kā īrnieks norēķinās, ja izīrētājs ir miris

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
06. martā, 2023
Jana

Manam vīram ir dzīvokļa īpašums, kas tiek izīrēts, un īres līgumā ir noteikts katru mēnesi īres maksu ieskaitīt viņa bankas kontā. Jautājums: kas notiek pēc vīra nāves, jo zinu, ka bankām jāziņo par vīra nāves gadījumu, pēc kura bankas bloķē viņa kontus. Kā īrnieks turpmāk norēķinās par dzīvokļa īrēšanu, ja tiek bloķēts vīra konts, kas tika norādīts īres līgumā? Saprotu, ka īpašums tālāk jākārto mantiniekiem, bet tur paies vairāki mēneši, lai nokārtotu mantojuma tiesības. Kas notiek ar īrnieka īres maksu par aizgājēja īpašumu? Varbūt, veidojot īres līgumu, var ierakstīt kādus noteikumus par īpašnieka nāves gadījumu, norādot īres līgumā arī topošā mantinieka bankas konta numuru, lai īrnieks turpinātu maksāt īres maksu katru mēnesi, kamēr mainās īpašuma tiesības?

A
atbild:
08. martā, 2023
Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģija
Jānis Lapsa, zvērināts advokāts, LU Juridiskās fakultātes lektors

Ar vīra nāvi īres līgums neizbeidzas; atklājas mantojums. Īrniekam jāturpina maksāt īres maksu, bet mantiniekiem ir iespēja nodibināt mantojumam aizgādnību (pēc tam ieceļot aizgādni), kas līdz mantinieku apstiprināšanai mantojuma tiesībās darbosies kā izīrētājs.