Labdien! Man sanāca saruna ar bijušā vīra jauno draudzeni, un pastāstīju, ka esmu nobažījusies, jo esmu novērojusi, ka viņam ir simptomi kā anēmiķim. Viņam jau bija uzplēsta paliela dzimumzīme, kura strutoja un asiņoja, viņš vienmēr līmēja plāksterus, asiņainās drēbes es mazgāju, asinis biju manījusi arī tualetē. Ceru, ka nav kas vēl nopietnāks, jo mums ir kopīgi mazi bērni, kuriem vajag tēti vēl ilgus gadus. Neesmu viņa ārsts, nezinu, kas viņam kaiš, visi ir mani minējumi, jo tie nekad nav bijuši pārspriesti, visticamāk, viņš pie ārsta nemaz nav bijis un pats nezina, kas viņam kaiš. Jaunā draudzene it kā plāno ar manu bijušo vīru kopīgu bērniņu, cerēju, ka šis paskubinās bijušo vīru aiziet pie ārsta, jo viņiem esot burvīga komunikācija, nevis kā ar mani. Sieviete mūsu sarunu atstāstīja bijušajam vīram, un viņš tagad mani iebiedē, ka iesūdzēs mani tiesā par veselības stāvokļa informācijas izpaušanu svešam cilvēkam. Ja tiešām viņa draudzene ir “svešs cilvēks”, tad rodas jautājums, kāpēc viņš liek mūsu vienu gadu veco bērnu, kurš vēl ir krūts bērniņš, gulēt vienā gultā ar šo “svešo cilvēku”? Esmu mazliet satraukusies, jo bijušais vīrs regulāri mani iebiedē ar to, ka viņš visas īsziņas saglabā ar mērķi to celšanai tiesā, lai gan īsziņās nekā kompromitējoša vai draudu nav. Šobrīd mums procesā ir tiesvedība par bērnu dzīvesvietas noteikšanu, kurā viņš arī prasa, lai tiesa izskata manu mentālo stāvokli un “vecāka tiesību atņemšanu”. Vai ir tāds likuma pants, kura priekšā esmu sodāma par šādu rīcību, ka pārspriežu novērotos veselības simptomus ar trešo personu? Paldies par atbildi!
Kā norāda zvērināts advokāts Aivars Bērziņš, aizliegums izpaust ar personas veselību saistītus jautājumus attiecas uz ārstniecības personām: personām, kurām ir medicīniska izglītība un kuras nodarbojas ar ārstniecību. Savukārt jūsu aprakstītā situācija vairāk attiecas uz personas nemantisko tiesību aizsardzību.
Ja bijušais vīrs uzskata, ka ar jūsu stāstīto tiek aizskarts viņa gods un cieņa, tas ir, ja citām personam izpaustais par viņu ir nepatiesība, kas samazina personas novērtējumu sabiedrības un viņa paša acīs, tad bijušais vīrs, pamatojoties uz Civillikuma 2352.1 pantu, var celt prasību pret jums par goda un cieņas aizskaršanu, prasot atsaukt nepatiesās ziņas. Ja tiesa atzīs, ka personas gods un cieņa ir aizskarta, tad tā var likt jums atsaukt nepatiesās ziņas, kā arī noteikt materiālu kompensāciju, kas jums jāmaksā aizskartajai personai.
Viena kalendāra mēneša ietvaros sniedzam 250 e-konsultācijas.
Tā kā limits ir sasniegts, jautājumu varēsi iesniegt, sākot no nākamā mēneša 1.dienas.
Iespējams, ka atbilde uz līdzīgu jautājumu jau ir sniegta, tāpēc izmanto e-konsultāciju meklētāju!