Sveiki! Esmu īpašuma aizgādnis, ko ir iecēlusi bāriņtiesa, pamatojoties uz tiesas nolēmumu. Sakiet, lūdzu, vai aizgādnis ir jāreģistrē zemesgrāmatā? Vai man kā aizgādnim ir iespēja veikt sanitāro cirti, kuras rezultātā meža cena saglabātos vai arī pieaugtu?
Īpašuma aizgādnību pār mantu tiesa var nodibināt promesošas vai pazudušas personas mantai. Bāriņtiesa, uz tiesas lēmuma pamata ieceļot mantas aizgādni, ar savu lēmumu var noteikt rīcības ierobežojumus ar mantu. Ja tie nav noteikti lēmumā, aizgādnim jāvadās pēc Civillikuma un Bāriņtiesu likuma normām.
Aizgādņa iecelšana notiek ar administratīvo aktu – bāriņtiesas lēmumu –, kas arī kalpo par aizgādņa tiesību apliecinošu dokumentu darījumos ar trešajām personām. Likums neparedz aizgādņa reģistrāciju zemesgrāmatā.
Saskaņā ar Civillikumu aizgādnis apsargā un pārvalda promesošās personas mantu. Aizgādnim jāsastāda mantas saraksts un katru gadu līdz 1. februārim jāsniedz atskaite bāriņtiesai par savu darbību un mantas pārvaldību.
Aizgādņa darbības ierobežojumi attiecībā uz viņa pārvaldībā un apsardzībā nodoto mantu uzskaitīti Bāriņtiesu likuma 41. panta otrajā daļā. Sanitārās cirtes veikšana nav attiecināma uz konkrētajiem gadījumiem, un aizgādnis var to veikt, patstāvīgi saņemot apliecinājumu Valsts meža dienestā. Tomēr aizgādnim jābūt gatavam sniegt skaidrojumu bāriņtiesai par nepieciešamību cirti veikt, tās rezultātā saņemtajiem vai izlietotajiem naudas līdzekļiem.
Viena kalendāra mēneša ietvaros sniedzam 250 e-konsultācijas.
Tā kā limits ir sasniegts, jautājumu varēsi iesniegt, sākot no nākamā mēneša 1.dienas.
Iespējams, ka atbilde uz līdzīgu jautājumu jau ir sniegta, tāpēc izmanto e-konsultāciju meklētāju!