Mājas parāds

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
01. martā, 2023
Aleksandra

Vēlos uzzināt, kā tikt vaļā no “Rīgas Namu Pārvaldnieka” mājas parāda, kas izveidojies pirms 2000. gada. Dzīvoklis, kurā bija parādnieks, tika pārdots. Parāds tikai aug, lai arī nauda par to tiek norakstīta no uzkrājuma fonda. Pirms rakstīt, visu dzīvokļu rēķini tika pārbaudīti, visiem uz šo dienu parādu nav. No kā jāsāk, kur vērsties?

A
atbild:
02. martā, 2023
Inese Helmane
LV portāls

Dzīvojamo māju pārvaldīšanas likuma 17.4 pantā noteikts:

“Pakalpojuma sniedzēja pienākums ir kontrolēt dzīvojamās mājas īpašnieka maksājumus par sniegto pakalpojumu. Maksājumu kontrole ietver pienākumu:

  • sagatavot un izsniegt izziņu par maksājumiem;
  • sagatavot paziņojumu par parāda esamību un nodot to adresātam;
  • savlaicīgi celt tiesā prasību pret dzīvojamās mājas īpašnieku par maksājumu saistību neizpildi vai nepienācīgu izpildi.”

Tātad konkrēta dzīvokļa īpašnieka parādi ir jāpiedzen ēkas pārvaldniekam.

Ja dzīvoklis tiek pārdots ar parādiem, tad praksē parasti vienojas, ka parādu nomaksās jaunais īpašnieks.

Tā kā nav skaidrs, kā ir izveidojis mājas parāds, ar visiem dokumentiem jums būtu jāvēršas pie kvalificēta jurista vai zvērināta advokāta.