Kad summētā darba laika gadījumā veidojas virsstundu darbs

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
01. februārī, 2023
J Rezovska

Ja man ir noteikts summētais darba laiks, kādā periodā tiek rēķinātas virsstundas – katru mēnesi vai reizi trijos mēnešos? Piemēram, janvārī nostrādātas 46 stundas, februārī – 200, martā – 85.

A
atbild:
21. februārī, 2023
Zaida Kalniņa
LV portāls

Ja darbiniekam ir noteikts summētais darba laiks, darba devējam ir pienākums par to rakstveidā informēt darbinieku, norādot pārskata perioda ilgumu. To parasti norāda darba līgumā. Pārskata periods var būt ne ilgāks par trim mēnešiem, bet darba koplīgumā var būt noteikts ne ilgāks par 12 mēnešiem.

Tādējādi jums nolīgtā pārskata perioda ilgums ir jāmeklē jūsu darba līgumā. No tā, kāds pārskata periods ir nolīgts, summējot attiecīgo mēnešu normālo darba laiku (darba stundu skaitu), tikai tad, ja ir nostrādāts vairāk stundu, veidojas virsstundas.

2023. gada janvārī normāla darba laika ietvaros ir 176 darba stundas, februārī – 160 stundas, martā – 180 stundas.

Saskaņā ar Darba likuma 68. panta pirmo daļu darbiniekam jāsaņem piemaksa ne mazāk kā 100 procentu apmērā no viņam noteiktās stundas vai dienas algas likmes, bet, ja nolīgta akorda alga, – ne mazāk kā 100 procentu apmērā no akorddarba izcenojuma par paveiktā darba daudzumu.