Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Mājoklis

Vai ir spēkā kopīpašuma lietošanas kārtība

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
21. janvārī, 2023
Linda

Labdien! Manā zemesgrāmatas sadaļā, kur ir apgrūtinājumi, ir apsaimniekošanas līgums par kopīpašuma lietošanas kārtību ar apsaimniekošanas uzņēmumu, kas ir likvidēts 2016. gadā. Tagad mūs apsaimnieko cits uzņēmums, ar kuru nav atrunāta kopīpašuma lietošanas kārtība. Vai kopīpašuma lietošanas kārtībai, kas bija ar apsaimniekošanas uzņēmumu, kurš jau ir likvidēts, ir juridisks pamats? Vai šis līgums ir spēkā? Kā būtu jārīkojas? Paldies!

A
atbild:
24. janvārī, 2023
Rīgas Stradiņa universitātes Sociālo zinātņu fakultāte
Inga Kudeikina, Dr. iur., asociētā profesore

No jautājuma saprotu, ka jaunais apsaimniekošanas uzņēmums nav iepriekšējā tiesību un saistību pārņēmējs. Ar uzņēmuma likvidāciju visas saistības ar šo uzņēmumu tika izbeigtas. Ieraksta dzēšanai zemesgrāmatā nepieciešams iesniegt nostiprinājuma lūgumu, kura sagatavošanai jādodas pie zvērināta notāra.