Labdien! Mans dēls, strādājot firmā apmēram 5 gadus, pēc kāda laika sameklēja labāk atalgotu darbu, iesniedza atlūgumu firmas direktoram, bet pēc vienošanās, kas gan bija direktora iniciatīva, pārtrauca darba attiecības pusmēnesī (lai gan dēlam bija doma nostrādāt visu mēnesi). Dēlam neizmaksāja ne darba algu par nostrādāto kārtējo mēnesi, ne neizņemto atvaļinājuma naudu, turklāt liek darīt it kā nepadarītos darbus, lai gan darba attiecības ir pārtrauktas pēc paša direktora iniciatīvas. Kad dēls sāka strādāt šajā darbavietā, arī viņš pārņēma iepriekšējā darbinieka atstātos darbus. Vai firmas direktors drīkst tā rīkoties? Vai tas nav likumpārkāpums?
Ja puses – darbinieks un darba devējs – vienojas, ka darba attiecības tiek pārtrauktas, pamatojoties uz Darba likuma 114. pantu, tad tas nozīmē, ka tiek noslēgts vienošanās līgums, ko paraksta abas puses. Šādā līgumā puses var vienoties arī par darba attiecību izbeigšanas laiku.
Vienošanās līguma noslēgšanu var rosināt gan darba devējs, gan darbinieks. Svarīgākais, ka abas puses, to parakstot, labprātīgi piekrīt līguma noteikumiem, kas nevar būt pretrunā ar tiesību normām. Vairāk par vienošanās līgumu lasiet skaidrojumā.
Neraugoties uz darba attiecību izbeigšanas pamatojumu, darbiniekam pēdējā darba dienā ir jāsaņem galīgais aprēķins. Par to vairāk lasiet skaidrojumā. Ja galīgais aprēķins nav izmaksāts, tad darbiniekam savu aizskarto tiesību aizsardzībai ir tiesības vērsties pie darba devēja ar rakstveida lūgumu, kā arī vērsties tiesā ar prasījumu par darba samaksas piedziņu. Vairāk par to skatīt video.
Viena kalendāra mēneša ietvaros sniedzam 300 e-konsultācijas.
Tā kā limits ir sasniegts, jautājumu varēsi iesniegt, sākot no nākamā mēneša 1.dienas.
Iespējams, ka atbilde uz līdzīgu jautājumu jau ir sniegta, tāpēc izmanto e-konsultāciju meklētāju!