Vai darba laikā ieskaitāms laiks līdz nokļūšanai darba vietā

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
23. augustā, 2022
Martins

Labdien!
Esmu atkritumu mašīnas vadītājs, vēlējos uzzināt, vai tas laikposms, kuru veicu no mājām līdz bāzes vietai un pēc tam atpakaļ (20 minūtes vienā virzienā), darba devējam ir jāiekļauj manā darba laikā?

A
atbild:
31. augustā, 2022
Valsts darba inspekcija
Dace Stivriņa, Klientu atbalsta nodaļas vadītāja

Saskaņā ar Darba likuma 130. panta pirmo daļu darba laiks šī likuma izpratnē ir laikposms no darba sākuma līdz beigām, kura ietvaros darbinieks veic darbu un atrodas darba devēja rīcībā, izņemot pārtraukumus darbā. Turklāt šī panta otrajā daļā noteikts, ka darba laika sākumu un beigas nosaka darba kārtības noteikumos, maiņu grafikos vai darba līgumā.

Ņemot vērā izklāstītos faktiskos apstākļus, jānorāda, ka darba laikā ieskaitāms tas laiks, kura ietvaros jūs veicat darba devēja pienākumus, un ņemot vērā jūsu nolīgtā darba laika sākumu un beigas. Parasti laiks līdz darba laika sākumam, nokļūstot līdz darbam, netiek ieskaitīts darba laikā, tāpat kā laiks pēc darba laika beigām, braucot uz mājām.