Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Mājoklis

Atšķirīga pārvaldīšanas maksa dzīvokļiem ar terasi

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
09. augustā, 2022
Levgols

Dzīvokļu mājā pārvaldnieks noteica atšķirīgu pārvaldīšanas maksu dzīvokļiem ar terasi (zemes gabalu pirmajā stāvā pie dzīvokļa) un bez terases. Vai ir likumīgi noteikt atšķirīgu pārvaldīšanas maksu par 1 m2?

A
atbild:
17. augustā, 2022
Latvijas Namu pārvaldītāju un apsaimniekotāju asociācija
Ģirts Beikmanis, valdes priekšsēdētājs

Pārvaldīšanas maksa kopumā sedz visus konkrētās mājas pārvaldīšanas, uzturēšanas, apsaimniekošanas izdevumus. Pārvaldīšanas, apsaimniekošanas un uzturēšanas izmaksu atšķirīgo proporciju starp vienas mājas dažādiem dzīvokļu īpašumiem var mainīt arī paši dzīvokļu īpašnieki ar kopības balsojumu. Pieļauju, ka šajā gadījumā “dzīvokļa pārvaldīšanas maksa” ietver arī uzkopšanas vai citas ar “terasi” saistītās izmaksas, kuras ir jāsedz tiem dzīvokļu īpašniekiem, kuri tās lieto.