TĒMA: Mājoklis

Ja nav skaidrs, kā tiek aprēķināta maksa par ūdeni

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
17. jūnijā, 2022
Maiga

Atbilde Nr. 26581. Pēc skaitītāja rādījumiem nodevu aukstā un karstā ūdens rādījumus, katrs pa 3 m3, rēķinā aukstais jau 6 m3, apsaimniekotājs Aucē paskaidroja, ka uzsildīšanai ir paņemts no aukstā ūdens, tādēļ ir 6 m3. Iznāk, kā patēriņš ir 9 m3, bet kanalizācija 6 m3. Kur izkūpēja 3 m3 kanalizācijai? Lūk, tāda matemātika. Korekcijas par ūdeni tiek rēķinātas atsevišķi, vēl +++. Kur vērsties, ja apsaimniekotājs paliek pie sava rēķina? Tādēļ arī jautāju, kam vajadzīgs karstā ūdens skaitītājs.

A
atbild:
21. jūnijā, 2022
Latvijas Namu pārvaldītāju un apsaimniekotāju asociācija
Ģirts Beikmanis, valdes priekšsēdētājs

Lai korekti varētu atbildēt uz šo jautājumu, ir jāredz rēķins. Manuprāt, ūdens patēriņš rēķinā ir 6 m3 (3+3) + korekcija. Savukārt maksā par karsto ūdeni ir tā uzsildīšanai patērētā enerģija par 3 m3. Karstā ūdens pozīcijā parasti pašu ūdens maksu neliek, jo tas tiešām ir tas pats aukstais ūdens, tikai uzsildīts. Tāpēc rēķinos ir patērētā siltumenerģija 3 m3 uzsildīšanai, un vēl rēķinos atsevišķi atspoguļo karstā ūdens cirkulācijas jeb dvieļu žāvētāja maksu.