Vai bioloģiskais tēvs var atņemt mātei bērnu vai panākt paternitātes testa veikšanu, ja māte to nevēlas? Bērna māte ir kopdzīvē ar citu vīrieti, kurš arī ir norādīts kā tēvs dzimšanas apliecībā. Un šis cilvēks labprātīgi atzīst un pieņem bērnu par savu. Un vai laulība var būt labvēlīgs faktors? Ja māte apprecas, lai bērnu nevar nošķirt no ģimenes vai kā citādi ietekmēt, lai bioloģiskais tēvs panāktu savu?
Pieņemu, ka bērnam paternitāte ir atzīta Civillikuma 155. panta pirmās daļas kārtībā, proti, jūs un jūsu kopdzīves partneris iesniedzāt kopīgu iesniegumu dzimtsarakstu nodaļā, ar kuru jūsu partneris labprātīgi atzina bērna paternitāti.
Šādā situācijā paternitātes atzīšanu var atcelt tikai tiesas ceļā, turklāt saskaņā ar Civillikuma 156. pantu paternitātes atzīšanu tiesa var atzīt par neesošu tikai tad, ja persona, kas bērnu atzinusi par savu, nevar būt viņa bioloģiskais tēvs un bērnu atzinusi par savu maldības, viltus vai spaidu rezultātā.
Tā kā jautājumā nav minēts bērna vecums, tad informēju, ka saskaņā ar Civillikuma 156. pantu apstrīdēt paternitātes atzīšanu var:
Plašāks izklāsts par to, ko paredz likums un kāda ir tiesu prakse, pieejams LV portāla skaidrojumā, kas atrodams šeit un šeit.
Savukārt jau atzītas paternitātes gadījumā laulības noslēgšanai nav izšķirīga nozīme.
Viena kalendāra mēneša ietvaros sniedzam 250 e-konsultācijas.
Tā kā limits ir sasniegts, jautājumu varēsi iesniegt, sākot no nākamā mēneša 1.dienas.
Iespējams, ka atbilde uz līdzīgu jautājumu jau ir sniegta, tāpēc izmanto e-konsultāciju meklētāju!