Trūcīgajam arī pabalsts ir ienākumi

J
jautā:
01. decembrī, 2010
Sandra

Labdien! Vai mēs varam pretendēt uz trūcīgās ģimenes statusu, ja es esmu bērna kopšanas atvaļinājumā, bet vīrs strādā un saņem minimālo algu? Un vai manos ģimenes ienākumos tiks ieskatīts arī bērna kopšanas pabalsts?

A
atbild:
02. decembrī, 2010
Lolita Lūse
LV portāls

Jā, jūsu ģimene var pretendēt uz trūcīgās ģimenes statusu. Kārtību, kā tas notiek, regulē Ministru kabineta noteikumi Nr. 299 “Noteikumi par ģimenes vai atsevišķi dzīvojošas personas atzīšanu par trūcīgu”.

Noteikumos teikts: lai saņemtu trūcīgā statusu, jādodas uz pašvaldības sociālo dienestu un jāiesniedz iesniegums. Būs jāaizpilda arī noteikta parauga iztikas līdzekļu deklarācija, kurā jānorāda ģimenes ienākumi par pēdējiem pilniem trim kalendāra mēnešiem.

Par ienākumiem nav uzskatāmi un deklarācijā nav jānorāda Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likuma 5. pantā minētie ienākumi.
Proti, šis likums nosaka, ka līdz 2011. gada 31. decembrim, novērtējot klienta materiālos resursus, par ienākumiem neuzskata bērna kopšanas pabalstu, piemaksu pie bērna kopšanas pabalsta vai vecāku pabalstu par dvīņiem vai vairākiem vienās dzemdībās dzimušiem bērniem; pirmos 50 latus no vecāku pabalsta; piemaksu pie ģimenes valsts pabalsta par bērnu invalīdu; bērna invalīda kopšanas pabalstu; pabalstu invalīdam, kuram nepieciešama kopšana; pabalstu ar celiakiju slimam bērnam; pabalstu transporta izdevumu kompensēšanai invalīdam, kuram ir apgrūtināta pārvietošanās; bērna piedzimšanas pabalstu; apbedīšanas pabalstu; bezdarbnieka stipendiju profesionālās apmācības, pārkvalifikācijas vai kvalifikācijas paaugstināšanas laikā, kā arī neformālās izglītības ieguves laikā.

Plašāku informāciju par iespējamo palīdzību veidiem var uzzināt arī šeit: