Lasīšanai: 1 minūte

Atbildība par darba aizsardzības prasību ievērošanu

J
jautā:
12. oktobrī, 2021
Jānis

Labdien! Kurš ir atbildīgs par darba aizsardzības prasību nodarbināto aizsardzībai pret darba vides trokšņa radīto risku noteikumu ievērošanu? Paldies.

A
atbild:
03. janvārī, 2022
Zaida Kalniņa
LV portāls

Ministru kabineta noteikumu Nr. 66 “Darba aizsardzības prasības nodarbināto aizsardzībai pret darba vides trokšņa radīto risku” 1.–3. punktā ir noteikts, ka par darba aizsardzības prasību nodarbināto aizsardzībai pret darba vides trokšņa radīto risku, it īpaši, ja iespējama nodarbinātā dzirdes pasliktināšanās, ievērošanu atbildīgs ir darba devējs. Darba aizsardzības prasības attiecas uz nodarbinātajiem visās nodarbinātības jomās, kurās nodarbinātie tiek vai var tikt pakļauti trokšņa radītam riskam.

Saskaņā ar Darba aizsardzības likumu darba devējs darba aizsardzības jomā konsultējas ar nodarbinātajiem vai viņu uzticības personām, tai skaitā jautājumos, kas saistīti ar darba vides troksni, kā arī nodrošina nodarbināto līdzdalību attiecīgo jautājumu risināšanā.