Lasīšanai: 1 minūte

Ziņojumā jānorāda pamatdarba profesijas kods

J
jautā:
10. jūlijā, 2013
Jānis Biškopis

Sakarā ar 2013.gada 19.februāra grozījumiem MK noteikumos Nr.827 Noteikumi par valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu veicēju reģistrāciju un ziņojumiem par valsts sociālās apdrošināšanas obligātajām iemaksām un iedzīvotāju ienākuma nodokli ir jāiesniedz ziņas par darba ņēmēju profesiju kodu. Jautājums ir par situāciju, kad darbiniekam ir vairāki amati un visi ir noteikti līdzvērtīgi ar vienādu slodžu sadalījumu, tad ziņojumā ir jānorāda visi šie kodi, vai tomēr jāizvēlas, kas ir pamatnodarbošanās?

A
atbild:
11. jūlijā, 2013
Labklājības ministrija
Marika Kupče, Komunikācijas nodaļas vadītāja

Pie viena darba devēja cilvēks tiek pieņemts pamatdarbā. To, ko viņš veic papildus pie tā paša darba devēja, tas ir papilddarbs.

Jānorāda ir pamatdarba profesijas kods, savukārt nostrādātās stundas jānorāda kopā, t.i., jāsaskaita stundas pamatdarbā un papilddarbā.