Lasīšanai: 1 minūte

Ko darīt, ja viens no kopīpašniekiem nepiekrīt servitūta nodibināšanai

J
jautā:
21. martā, 2022
Monika

Māsai un brālim pieder kopīpašums, bet nav piebraucamā ceļa. Īpašums robežojas ar “Rīgas mežiem”. Brālis nokārtoja jautājumu par servitūta (daļas) saņemšanu no “Rīgas mežiem”. Lai šo servitūtu ierakstītu zemesgrāmatā, ir prasība rakstīt nostiprinājuma lūgumu, bet māsa atsakās parakstīt. Kā rīkoties brālim, laiks nepielūdzami skrien. Arī īpašumu nevar sadalīt.

A
atbild:
23. martā, 2022
Rīgas Stradiņa universitātes Sociālo zinātņu fakultāte
Inga Kudeikina, Dr. iur., asociētā profesore

Līgums par servitūta nodibināšanu un nostiprinājuma lūgumu par servitūta ierakstīšanu zemesgrāmatā ir jāparaksta abiem kopīpašniekiem. Ja viens no kopīpašniekiem tam nepiekrīt, tad neko darīt nevar. Kopīpašniekiem savstarpēji jāvienojas. Jānoskaidro iemesli, kāpēc kopīpašnieks to nevēlas, domstarpību novēršanai kopīpašnieki var izmantot mediāciju.