TĒMA: Nodokļi

Par nodokļu piemērošanu konkrētā situācijā jākonsultējas VID

J
jautā:
02. jūlijā, 2013
Valdis Višnevskis

Labdien! Paldies Lidijai par atbildi. Esmu ar savu nekorekto piemēru saņēmis izsmeļošu atbildi. Bet mani konkrēti interesē tieši jēdziens „būtisks” skaidrošana. Piemēram: ja maksātāja neto apgrozījums ir būtiski samazinājies salīdzinājumā ar pirmstaksācijas perioda attiecīgo laikposmu. Mani interesē, par cik procentiem ir jāsamazinās neto apgrozījumam salīdzinājumā ar pirmstaksācijas perioda attiecīgo laikposmu, lai tas tiktu uzskatīts par būtisko samazinājumu.

A
atbild:
23. jūlijā, 2013
Lidija Dārziņa
LV portāls

Ja Jūs interesē jēdziena „būtisks” skaidrošana saistībā ar nodokļu likumos noteikto normu piemērošanu savā uzņēmējdarbībā, ieteicams griezties Valsts ieņēmumu dienestā. VID mājaslapā varat iepazīties ar atbildi uz jautājumu „Kā pareizi ir jāveic uzņēmumu ienākuma nodokļa avansa maksājumu pārrēķins, ja samazinājies neto apgrozījums?”, kurā izklāstīts gadījums, ja neto apgrozījums ir būtiski samazinājies un prognozējama tā turpmāka samazināšanās, kā arī tas raksturots ar piemēru.