E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 25264
Lasīšanai: 3 minūtes
2
2

Vai varēs saņemt atbalstu piesārņojuma mazināšanai

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
11. janvārī, 2022
Aivars

Labdien! Vai tuvākajā nākotnē ir iespēja saņemt finansiālu atbalstu saules kolektoru sistēmu, saules bateriju, siltumsūkņu uzstādīšanai fiziskas personas jaunbūvē? Paldies!

A
atbild:
15. janvārī, 2022

Eiropas Savienības (ES) fondu plānošanas perioda 2021.–2027. gadam ietvaros privātmāju iedzīvotājiem tiek plānota iespēja saņemt līdzfinansējumu gaisa piesārņojuma mazināšanai, prioritāri nomainot neefektīvās malkas apkures krāsnis pret ekodizaina prasībām atbilstošiem biomasas katliem vai pret citām atjaunojamo energoresursu tehnoloģijām (piemēram, siltumsūkņiem, saules paneļiem, ja tehnoloģijas uzstādīšana mājsaimniecībā panāk gaisa kvalitātes uzlabošanos). Vienlaikus norādām, ka atbilstoši Latvijas Nacionālajam attīstības plānam 2021.–2027. gadam šīs investīcijas paredzētas īstenot Latvijas lielākajās pilsētās (prioritāri Rīgā un citās pilsētās, kur konstatētas gaisa kvalitātes problēmas).

Darbības programmas “ES investīciju fondu plānošanas perioda 2021.–2027.gadam ieviešanai” (darbības programma) nosacījumi šobrīd vēl ir izstrādes un saskaņošanas stadijā ar Eiropas Komisiju un sadarbības partneriem. Saskaņā ar aktuālo ES fondu regulējumu un Darbības programmu būs iespējams izstrādāt konkrētākus atbalsta nosacījumus, t.sk. atbalsta likmes un maksimālās projektu summas minētajai programmai.

VARAM ir sagatavojusi vadlīniju projektu “Vienas vienības izmaksu likmju aprēķina un piemērošanas metodika Eiropas Reģionālās attīstības fonda darbības programmas specifiskā atbalsta mērķa 2.2.3. “Uzlabot dabas aizsardzību un bioloģisko daudzveidību, “zaļo” infrastruktūru, it īpaši pilsētvidē, un samazināt piesārņojumu” pasākuma “Individuālo siltumapgādes sistēmu uzlabošana mājsaimniecībām” īstenošanai”, kas tika publicēts VARAM mājas lapā sabiedrības līdzdalības iespēju nodrošināšanai šeit.

Indikatīvi atbalsta programmas uzsākšana paredzēta 2022. gada otrajā pusē. Programmas uzsākšana ir atkarīga no darbības programmas saskaņošanas ar Eiropas Komisiju. Informācija par VARAM administrētajām investīcijām pēc to izstrādes būs pieejama gan ministrijas mājaslapā (www.varam.gov.lv), gan arī cituviet, tāpēc iesakām sekot līdzi aktualitātēm.

Labs saturs
2
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Šomēnes iespējams uzdot vēl 222 jautājumus. Vairāk par e-konsultāciju sniegšanu
Iepazīsti e-konsultācijas