E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 34817
Lasīšanai: 2 minūtes

Ir vērojama interese no potenciālajiem energokopienu veidotājiem

J
jautā:
14. decembrī, 2024
Pēteris

Labdien! Ir jau labi, ka būs iespēja elektroenerģiju koplietot, kā teikts šajā rakstā. Bet cik reāli tas ir Latvijā? Cik zinu, savulaik bija viens pilotprojekts Mārupē, un tas arī ir viss. Vai KEM ir zināmi elektroenerģijas koplietošanas ražošanas un izmantošanas projekti? 

A
atbild:
17. decembrī, 2024

Sabiedrībā interese par elektroenerģijas iekārtu iegādi sava patēriņa segšanai mājsaimniecību un uzņēmumu vidū turpina pieaugt. Kopīgi veikti ieguldījumi ražošanas iekārtās un dalīšanās ar saražotās enerģijas pārpalikumu jeb kopīgošana ar citiem lietotājiem ir iespēja ne vien samazināt savas elektroenerģijas izmaksas, bet arī būt daļai no kopienas, kura stiprina energoapgādes drošumu valstī. Tādēļ esam izstrādājuši regulējumu, kas ļauj šīs iniciatīvas īstenot, paredzot dažādas elektroenerģijas kopīgošanas formas gan iedzīvotājiem, gan uzņēmumiem, kā arī pašvaldībām.  

Regulējums izstrādāts ar mērķi, lai tieši veicinātu šādu elektroenerģijas koplietošanu ar citiem lietotājiem, ko līdzšinēji varēja realizēt arī bez regulējuma, vienojoties ar elektroenerģijas tirgotāju individuāli, taču nebija noteiktas lietotāju tiesības, iespējas un specifiski nosacījumi par koplietošanu, kas ir bijis iemesls tam, kāpēc Latvijā koplietošanas formas nav tik aktīvi izmantotas.  

KEM rīcībā nav informācijas par to, ka šobrīd būtu izveidota kāda energokopiena vai kopinvestīciju projekts elektroenerģijas ražošanas iekārtu uzstādīšanā, tomēr interese no potenciālajiem energokopienu veidotājiem ir vērojama jau vairākus gadus.  

Ņemot vērā minēto, paredzam, ka līdz ar regulējuma izstrādi un atbalsta programmu pieejamību ražošanas tehnoloģiju iegādei palielināsies iedzīvotāju interese par iespēju kopīgi saražot elektroenerģiju un to izmantot pašpatēriņam.  

Plašāk ar KEM preses relīzi var iepazīties šeit. 

Labs saturs
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Šomēnes iespējams uzdot vēl 68 jautājumus. Vairāk par e‑konsultāciju sniegšanu
Iepazīsti e-konsultācijas