Lasīšanai: 1 minūte

Vai iesniegums sagatavots atbilstoši, jānoskaidro iestādē

J
jautā:
17. maijā, 2024
Igors

Lūdzu izskaidrot oficiālās e-adreses (kas ir latvija.lv izveidota) izmantošanas kārtību. Vai, nosūtot iesniegumu no savas oficiālās e-adreses uz valsts iestādes e-adresi, tas obligāti jāparaksta ar elektronisko parakstu? Vai pietiek, ka iesnieguma teksts ir uzrakstīts e-pastā? Lai piekļūtu e-adresei, esmu jau veicis identifikāciju. Vai valsts iestāde var nepieņemt un neizskatīt iesniegumu, ja esmu to nosūtījis no latvija.lv e-pasta, bet neesmu pievienojis kā elektroniski parakstītu dokumentu? Paldies!

A
atbild:
28. maijā, 2024

Ja saņēmējs ir paredzējis noteiktu dokumenta sagatavošanas kārtību un konkrētajā gadījumā normatīvie akti nosaka droša elektroniskā paraksta nepieciešamību, tad tas būs nepieciešams arī sūtot e-adresē. Līdz ar to vislabāk būtu pārliecināties iestādē, kurai attiecīgo iesniegumu sūtījāt.