Atvaļinājuma dienu uzkrājums jāprecizē pie darba devēja

J
jautā:
08. janvārī, 2022
Linda

Labdien! Cik atvaļinājumu dienu man varētu būt uzkrāts, ja darbā stājos 20.03.2019. un darba tiesības izbeidzu 13.01.2022.? Pa šo laiku esmu izņēmusi tikai 7 apmaksātas dienas.

A
atbild:
16. janvārī, 2022
Zaida Kalniņa
LV portāls

Darba likuma regulējums noteic, ka ikvienam darbiniekam viena viņa darba gada ietvaros ir tiesības uz četru kalendāra nedēļu atvaļinājumu, kurā darba devēja pienākums ir apmaksāt tikai tās dienas, kad darbiniekam būtu bijis jāstrādā.

Atvaļinājumu piešķir pēc iepriekš saskaņota atvaļinājumu grafika vai pusēm vienojoties.

Pēc norādītās informācijas jūsu darba attiecību ilgums bija 2 gadi 9 mēneši 25 dienas.

Vispārēji tiek pieņemts, ka viens darba attiecību mēnesis dod tiesības uz 1,68 atvaļinājuma dienām.

Jāņem vērā, ka, neredzot dokumentu par precīzu jūsu darba periodu un izmantoto atvaļinājuma dienu uzskaiti, nebūs iespēju noteikt precīzu uzkrāto atvaļinājuma dienu kopskaitu, par ko bija jāizmaksā neizmantotā atvaļinājuma kompensācija un jāsniedz informācija galīgajā aprēķinā. Aptuvens aprēķins, ņemot vērā sniegto informāciju par izmantotā atvaļinājuma apmēru, ir  65,6 atvaļinājuma dienas, neprecizējot, cik no tām ir apmaksājamas.

Tāpēc jums var ieteikt, neraugoties uz faktu, ka darba attiecības ir izbeigtas, vērsties pie darba devēja un lūgt sniegt informāciju par neizmantotā atvaļinājuma dienu kopskaitu.