Ar 7.maiju aizgāju kārtējā gada atvaļinājumā. 15.maijā saslimu līdz 6.jūnijam. Vai pēc tam man atvaļinājums turpinās vai nē? Man bija tā, ka izmaksāja atvaļinājuma naudu, un pēc slimošanas atvaļinājums netika pagarināts un es vēl paliku parādā, jo bija pārmaksa. Vai tas ir likumīgi?
Darba likums vispārēji nosaka, ka ikvienam darbiniekam ikgadējais apmaksātais atvaļinājums nevar būt īsāks par četrām kalendāra nedēļām.
Tā kā Jūs sava atvaļinājuma laikā saslimāt, saskaņā ar Darba likuma 150.panta sesto daļu, ikgadējais atvaļinājums tiek pārcelts vai pagarināts, iesniedzot darba devējam darba nespējas lapu. Darba devējam atteikties pagarināt vai pārcelt atvaļinājumu nav tiesību.
Ja darbinieks atvaļinājuma laikā ir saslimis un par to iesniedzis darba devējam slimības lapu, ir jāveic pārrēķins.
Tomēr darbiniekam ir jāņem vērā, ka slimības naudu aprēķina atbilstoši likuma „Par maternitātes un slimības apdrošināšanu” 36.pantam un izmaksā ne mazāk kā 75 procentu apmērā no vidējās izpeļņas par otro un trešo pārejošas darba nespējas dienu un ne mazāk kā 80 procentu apmērā – par laiku no ceturtās darba nespējas dienas, taču ne ilgāku par 10 kalendāra dienām. Slimības pirmā diena netiek apmaksāta.
Savukārt atvaļinājuma naudas aprēķināšanas pamatā ir darbinieka nopelnītā vidējā izpeļņa. Tādējādi var izveidoties situācija, ka darbiniekam, kuram sākotnēji ir aprēķināta un izmaksāta atvaļinājuma nauda, bet vēlāk, pamatojoties uz iesniegto slimības lapu, veikts pārrēķins, ir izveidojusies pārmaksa.
Jums ir tiesības prasīt darba devējam izmantot tik atvaļinājuma dienas, cik pavadījāt atvaļinājuma laikā slimojot.
Viena kalendāra mēneša ietvaros sniedzam 300 e-konsultācijas.
Tā kā limits ir sasniegts, jautājumu varēsi iesniegt, sākot no nākamā mēneša 1.dienas.
Iespējams, ka atbilde uz līdzīgu jautājumu jau ir sniegta, tāpēc izmanto e-konsultāciju meklētāju!