Par neizmantoto atvaļinājumu pienākas kompensācija

J
jautā:
12. jūnijā, 2013
Ausma Žiedas

Biedrībā strādāju uz darba līguma pamata. Darba līgumu lauza uz abu pušu vienošanos un turpinu strādāt brīvprātīgi, slēdzot līgumu par brīvprātīgo darbu. Vai šajā gadījumā ir jāizmaksā kompensācija par neizmantoto atvaļinājumu?

A
atbild:
13. jūnijā, 2013
Valsts darba inspekcija
Aivis Vincevs, eksperts

Darba likums ir saistošs visiem darba devējiem neatkarīgi no to tiesiskā statusa un darbiniekiem, ja darba devēju un darbinieku savstarpējās tiesiskās attiecības dibinātas uz darba līguma pamata.

Tā kā darba tiesiskās attiecības uz darba līguma pamata tika izbeigtas, Darba likuma 128.panta pirmā daļa nosaka, ka, atlaižot darbinieku no darba, visas naudas summas, kas viņam pienākas no darba devēja, izmaksājamas atlaišanas dienā. Ja darbinieks atlaišanas dienā nav veicis darbu, viņam pienākošās naudas summas izmaksā ne vēlāk kā nākamajā dienā pēc tam, kad darbinieks pieprasījis aprēķinu. Ar terminu “visas summas” saprotama arī kompensācija par neizmantoto atvaļinājumu.

 Tas nozīmē, ka darba devējam ir jāizmaksā Jums par neizmantoto atvaļinājumu kompensācija naudā.