Autovadītāja tiesību izmantošanas aizlieguma pārsūdzēšana

J
jautā:
22. septembrī, 2021
Kristaps

Vai ir iespējams pārsūdzēt lēmumu par autovadītāja tiesību anulēšanu, jo tās ir nepieciešamas, lai brauktu uz darbu?

A
atbild:
28. oktobrī, 2021

Lēmumu administratīvajā pārkāpuma lietā var pārsūdzēt Administratīvās atbildības likumā noteiktajā kārtībā, ievērojot likumā noteiktos termiņus. Administratīvās atbildības likuma 159. pantā noteikts, ka administratīvā pārkāpuma lietā pieņemtais lēmums stājas spēkā ar brīdi, kad beidzas termiņš tā pārsūdzēšanai un tas nav pārsūdzēts, bet, ja lēmums ir pārsūdzēts, — ar brīdi, kad sūdzība ir noraidīta.

Informācija par lēmuma pārsūdzēšanu ir iekļaujama attiecīgajā administratīvajā aktā (lēmumā) saskaņā ar Administratīvās atbildības likuma 77. panta 1. daļas 7. punktu.

Minētā likuma 165. panta 2. daļas 5. punktā norādāmi argumenti ar pamatojumu tam, kā izpaužas lēmuma nepareizība.

Apstāklis, ka autovadītāja apliecība pārkāpējam ir vajadzīga, lai dotos uz/no darbavietas nav vērtējams kā apstāklis pieņemtā lēmuma prettiesiskumam, tādējādi nav vērtējams saistībā ar piemēroto sodu vai pārkāpuma izdarīšanas faktiskajiem un tiesiskajiem apstākļiem.