Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Mājoklis

Kad var uzteikt īres līgumu

J
jautā:
25. augustā, 2021
Katrīna

Vai sakarā ar jauno Dzīvojamo telpu īres likumu, kas paredz, ka īrnieks var uzteikt dzīvokli vienu mēnesi iepriekš, par to brīdinot izīrētāju, izīrētājam ir tiesības pieprasīt garāku (2–3 mēnešu) uzteikumu, ja par to ir bijusi vienošanās līgumā?

A
atbild:
09. septembrī, 2021
Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģija
Jānis Lapsa, zvērināts advokāts, LU Juridiskās fakultātes lektors

Lai gan 2021. gada 1. maijā spēkā stājās jaunais Dzīvojamo telpu īres likums, šajā gadījumā jāņem vērā Civillikuma 3. pants, saskaņā ar kuru “katra civiltiesiska attiecība apspriežama pēc likumiem, kas bijuši spēkā tad, kad šī attiecība radusies, pārgrozījusies vai izbeigusies. Neskartas paliek jau iegūtās tiesības”. Līdz ar to, ja līgums slēgts pirms jaunā likuma spēkā stāšanās, pusēm saistošs ir pušu nolīgtais līguma uzteikšanas termiņš.