Lasīšanai: 1 minūte

Dzimtas uzvārda pievienošana laulību uzvārdam

J
jautā:
23. jūlijā, 2021
Daiga

Vai var mainīt uzvārdu, ja esmu laulībā? Vai arī, ja vēlos savas dzimtas uzvārdu, tas tiks pielikts klāt jau esošajam uzvārdam un būs jālieto divi (es vēlētos vienu savu uzvārdu)?

A
atbild:
02. augustā, 2021
Tieslietu ministrija
Inga Upīte, Dzimtsarakstu departamenta Dzimtsarakstu nodaļas vadītāja

Jā, persona var mainīt savu uzvārdu uz dzimtas uzvārdu tiešā augšupējā līnijā arī tad, ja ir precējusies. Vārda, uzvārda un tautības ieraksta maiņas likuma 2. pantā ir minēti iemesli uzvārda maiņai, un to starpā nav iemesls – persona vēlas savam uzvārdam pievienot dzimtas uzvārdu.

Vienlaikus uzsverams, ka jautājumā ietvertā informācija nav pietiekama, lai sniegtu viennozīmīgu atbildi, līdz ar to aicinām sazināties ar Tieslietu ministrijas Dzimtsarakstu departamenta Dzimtsarakstu nodaļu. Kontakti: e-pasts: dzimts.dep@tm.gov.lv, tālrunis: 67830681.