Lasīšanai: 1 minūte

Galīgais aprēķins

J
jautā:
19. jūlijā, 2021
Keita

Nostrādāju darbā tikai trīs mēnešus un divas nedēļas. Tad uzrakstīju iesniegumu pēc paša vēlēšanās. Vai par šiem trim mēnešiem skaita neizmantotā atvaļinājuma naudu? Tas ir, viņi man izmaksā naudu par pēdējo mēnesi + divas nedēļas un viss? Vai tomēr ir atvaļinājuma nauda?

A
atbild:
02. augustā, 2021
LV portāls
Zaida Kalniņa

Izbeidzot darba tiesiskās attiecības, darbiniekam ir izmaksājams galīgais aprēķins, kas ietver darba samaksu par pēdējo nostrādāto posmu, kā arī proporcionālu neizmantotā atvaļinājuma kompensāciju. Tiek pieņemts, ka viens darba attiecību mēnesis dod tiesības uz 1,68 atvaļinājuma dienām.

Izmaksājot galīgo aprēķinu, darbiniekam ir jāizsniedz arī šīs samaksas aprēķins – algas lapiņa, kurā ir norādītas visas summas.

Jums ir tiesības lūgt darba devējam sniegt skaidrojumu par galīgā aprēķina kopsummu.

Vairāk informācijas par šo tēmu būs skaidrojumā Galīgais aprēķins – nauda un informācija