Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Vide

Briedes upe uzskatāma par privātu ūdensteci

J
jautā:
16. jūlijā, 2021
Jānis

Vai Briedes upe Civillikuma 1108. panta izpratnē ir uzskatāma par privātu ūdensteci?

A
atbild:
23. jūlijā, 2021
LV portāls
Inese Helmane

Saskaņā ar Civillikuma 1104. pantu publiskie ūdeņi ir valsts īpašums – tie noteikti un uzskaitīti Civillikuma 1. pielikumā, visi pārējie ūdeņi ir privāti.

Briedes upe Civillikuma izpratnē būtu uzskatāma par privātu ūdensteci. Tā nav iekļauta Civillikuma 1. pielikumā, kurš nosaka publisko upju sarakstu.