Ārstniecības iestādes izsniegto izziņu apstrīd Veselības inspekcijā

J
jautā:
14. maijā, 2021
Imants

Labdien! Darbā salauzu kāju. Traumu novērtēja kā vidēja smaguma, bet uzskatu, ka šis novērtējums nav pareizs. Kur varu vērsties, lai noskaidrotu, vai šis lēmums tiešām ir pareizs? Kādas darbības jāveic, lai apstiprinātu šaubas? Pašlaik iznāk, ka viens ārsts tā uzskata un viss. Paldies!

A
atbild:
09. jūlijā, 2021
Valsts darba inspekcija
Dace Stivriņa, Darba tiesību nodaļas Konsultatīvā centra vadītāja

Atbilstoši Ministru kabineta 2009. gada 25. augustā noteikumu Nr. 950 “Nelaimes gadījumu darbā izmeklēšanas un uzskaites kārtība17. punktam pēc nelaimes gadījuma vai pēc informācijas saņemšanas par nelaimes gadījumu darba devējs [..] triju darba dienu laikā no ārstniecības iestādes pieprasa šo noteikumu 18. punktā minēto izziņu par cietušā veselības traucējumu smaguma pakāpi (2. pielikums).

Tas, kādi veselības bojājumi uzskatāmi par smagiem, uzskaitīts šo noteikumu 19. punktā.

Veselības traucējumu smaguma pakāpi nosaka  ārstniecības iestāde. Ja apstrīd ārstniecības iestādes izsniegto izziņu, jāvēršas Veselības inspekcijā.