Ja neattaisnoti nav kārtots centralizētais eksāmens, tad vidējās izglītības sertifikāts netiek izsniegts

J
jautā:
13. aprīlī, 2021
Vija

Labdien! Vai 12. klases skolēns var nerakstīt valsts centralizētos eksāmenus pēc savas vēlēšanās tālmācības vidusskolā? Vai vienu no trijiem obligātajiem 12. kasē nerakstīt pēc savas vēlmes? Un vai tādā veidā, nerakstot kādu valsts centralizēto eksāmenu, gada beigās no skolas var iegūt sekmju izrakstu un sertifikātus pārējiem centralizētajiem eksāmeniem?

A
atbild:
26. aprīlī, 2021
Izglītības kvalitātes valsts dienests
Jana Veinberga, vecākā eksperte

Skolēns, kurš nav kārtojis/nokārtojis kādu no obligātajiem centralizētajiem eksāmeniem, saņem liecību par vispārējās vidējās izglītības programmas apguvi. Ja persona nav atbrīvota no obligātā valsts pārbaudījuma (centralizētā eksāmena) un tas netiek kārtots vai vērtējums centralizētajā eksāmenā ir zemāks par četrām ballēm, tad vispārējās vidējās izglītības sertifikāts netiek izsniegts. Vispārējās izglītības likuma 48. panta ceturtajā daļā noteikts, ka par vispārējās vidējās izglītības programmas apguvi izglītojamajam izsniedz liecību, ja nav iegūts vērtējums kādā no mācību priekšmetiem gadā vai kādā no valsts pārbaudījumiem; vērtējums mācību priekšmetā gadā vai valsts pārbaudījumā atbilstoši valsts izglītības standartā noteiktajai izglītojamā mācību sasniegumu vērtēšanas kārtībai ir zemāks par četrām ballēm.