Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Veselība

Samaksa par vizīti pie psihiatra

J
jautā:
19. aprīlī, 2021
Santa

Labdien! Ja cilvēkam ir invaliditāte kopš bērnības garīga rakstura saslimšanas dēļ, vai viņam ir jāmaksā par vizīti pie psihiatra, ja viņš to apmeklē retāk nekā reizi trijos mēnešos? Kur tas ir rakstīts? Slimnīca “Ģintermuiža” prasīja pacienta iemaksu par vizīti pie psihiatra, balstoties uz noteikumiem par veselības aprūpes samaksas kārtību, taču īsti nesapratu. Vienmēr psihiatriskā palīdzība ir bijusi bez maksas. Paldies!

A
atbild:
27. aprīlī, 2021
Nacionālais veselības dienests
Evija Štālberga, sabiedrisko attiecību speciāliste

Jūsu aprakstītajā situācijā nevajadzētu būt, ka par vizīti pie psihiatra tiek prasīts veikt pacienta līdzmaksājumu. Šādā gadījumā ieteicams pacienta pārstāvim interesēties ārstniecības iestādes administrācijā par iemesliem šāda maksājuma pieprasīšanai. Konsultāciju par saņemto informāciju un ieteikumus turpmākai rīcībai pēc tam var saņemt, zvanot uz Nacionālā veselības dienesta Klientu apkalpošanas centra bezmaksas informatīvo tālruni 80001234.